Mi a teljesítési igazolás? Mikor szükséges a teljesítési igazolás kiállítása? Mire érdemes figyelni a kiállításakor? Összefoglaltuk a teljesítési igazolással kapcsolatos tudnivalókat és egy minta is letölthető.
A teljesítési igazolással a megrendelő elismeri, hogy a vállalkozó a közöttük előzetesen létrejött vállalkozási szerződés (vagy megbízási szerződés) szerint elvégezte és átadta a vállalt munkát a megrendelő részére.
Hogyan kell kiállítani a teljesítési igazolást?
Az általános gyakorlat szerint a teljesítési igazolást a megrendelő állítja ki a munka elvégzését követően, ezzel nyilatkozva arról, hogy elfogadja a részére elvégzett munkát, a teljesítés igazolásban rögzített feltételek szerint.
Előfordulhat, hogy bár a vállalkozó elvégezte a szerződésben vállalt munkát, ezt a megrendelő nem hajlandó elismerni és kiállítani a teljesítési igazolást. Ilyenkor polgári peres úton kerülhet sor a vita rendezésére.
Speciális szakértelmet kívánó munkák esetén – jellemzően az építőiparban – pedig az is előfordulhat, hogy a teljesítési igazolást nem a megrendelő, hanem egy külső szakértő állítja ki. Ezt érdemes rögzíteni a szerződésben is.
Folytatás elérhető itt.