A legrosszabb a bizonytalanság érzése – válaszolták a legtöbben a HR Portál friss online felmérésében, amelyben a munkavállalók a “Covid-évről” nyilatkoztak. Minden nyolcadik kitöltőnek felmondtak egy évvel ezelőtti munkahelyén. A napi irodai bejáráshoz csak 13% térne vissza, míg az otthonról dolgozók mindössze 45%-a elégedett munkaadója támogatásával.
A HR Portál 2021. március 16 – április 5. között “Így éltem meg a Covid-évet munkavállalóként” címmel online kérdőíves felmérést végzett olvasói körében. Az összesen 1063 kitöltő az utóbbi egy évet értékelte, és arról is nyilatkozott, hogy milyen állapotban van 12 hónappal az első lezárások után.
Nézzük az eredményeket (a tizedszázalékokat kerekítettük). A válaszadóknak alig egyharmada (29%) mondta azt, hogy nem okozott számára nehézséget a 2020 márciusa óta tartó időszak. 37% hullámvasútként élte meg jobb és rosszabb időszakokkal, míg közel 32% a negatívumokat hangsúlyozta (“Nagyon nehéz év volt”). Érdekesség, hogy a munkavállalók közel fele (49,5%) érzi azt, hogy ki van égve, elfogytak a mentális tartalékai.
A legrosszabb a bizonytalanság érzése volt
Hogy mi volt a legnehezebb a Covid-évben? Itt minden válaszadó két opciót jelölhetett be. A legtöbben a folyamatos bizonytalanság, a hosszú távú tervezés hiányát válaszolták (58%), majd a szórakozási lehetőségek hiánya (39%) és az elszigetelődés, a társas kapcsolatok beszűkülése (36%) következett. Érdekesség, hogy a válaszadók a leginkább a home office-os munkavégzéshez tudtak alkalmazkodni (10%), a vírustól való félelmet is csak 18% említette, a munka-családi élet-gyerekek tanulásának összehangolását pedig 25% jelölte meg.